معرفی انواع سه تار

by سه تار in آگوست 25, 2019

معرفی انواع سه تار

امروز در سایت سه تار به درخواست شما کاربران که از ما سوال کرده بودید انواع سه تار کدامند؟ و بهترینم برند سه تار کدام است؟ مطالب جالبی را برای شما آماده کردیم تا با مطالعه این مطلب در انتخاب و خرید سه تار اطلاعات جامع تری داشته باشید.

همچنین بخوانید: معرفی انواع گیتار

سه تار خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برای خرید سه تار که کار دست است یا باید اطلاعات کافی در مورد خرید ساز داشته باشید یا اینکه با کسی برای خرید بروید که در این کار سر رشته داشته باشد. در خرید سه تار باید به نکات زیر توجه کنید. ویژگی های سه تار خوب:

_بهترین چوب برای صفحه و کاسه سه تار،چوب توت است که زرد رنگ می باشد.

_صدای نت ها از بالا به پایین تغییرات ثابتی داشته باشد.

_صدای بم ساز مضراب گز نزند.

_دسته ساز از بالا به پایین تناسب داشته باشد. بالای دسته سه تار نازک تر و هرچه رو به پایین میروید باید دسته کلفت تر شود.

_به هیچ وجه ساز سه تار نباید سنگین باشد.

_سه تار را با رنگ طبیعی یا کم بخرید. زیرا هرچه رنگ روی ساز بیشتر باشد صدای آن ناخوشایند تر میشود. نکته جالب دیگر در مورد رنگ این است که هرچه رنگ ساز روشن تر باشد عیب ساختاری آن نمایان تر میشود.

_تمام ساز را بررسی کنید تا هیچ جای چوب ترک نداشته باشد.

_ارتفاع خرک ساز متعادل باشد.

معرفی انواع سه تار

معرفی انواع سه تار

بهترین برندهای سه تار کدام است؟

برخرید سه تارباید به کیفیت و نوع ساخت ساز و نوع چوب آن بیشتر دقت کنید. استادان موسیقی بر این باورند که سه تار خوب ارتباطی به مارک یا سازنده ساز ندارد و شما باید هنگام خرید به توضیحاتی که در مورد ویژگی های سه تار خوب دادیم دقت کنید تا یک خرید عالی داشته باشید. در ادامه برندهای معروف سازنده سه تار را که در بازار اولویت دارند، نام میبریم.

ماهان
نوا
گوهر چین
آوای مولانا

 

جنس سه تار از چه جنسی می باشد؟

سه تار از اجزای مختلفی درست شده است که هرکدام جنس مختص به خودش را دارد. بیشتر اجزای سه تار از چوب ساخته شده است . همان طور که میدانید جنس چوب و دیگر اجزای تشکیل دهنده ساز سه تار در زیبایی صدای ساز نیز تاثیر گذار است. در ادامه به معرفی جنس قسمت های مختلف سه تار می پردازیم. بهترین جنس هایی که برای اجزای سه تار میتوان استفاده کرد:

جنس دسته سه تار

چوب گردو
چوب افرا
چوب آبنوس

جنس صفحه رویی سه تار

چوب توت
چوب گردو

جنس پرده سه تار

الیاف پلیمری
روده حیوانات

جنس گوشی کوک سه تار

چوب گردو
چوب افرا
چوب آبنوس
چوب توت

جنس کاسه سه تار

چوب توت
چوب گردو
چوب افرا

جنس شیطانک سه تار

استخوان
پلاستیک
چوب
شاخ

همچنین بخوانید: معرفی انواع سنتور

محدوده قیمت سه تار چه قیمتی است؟

محدوده قیمت سه تار بر اساس نوع ساز، برند سازنده، جنس و رنگ آن متفاوت است. بر اساس ویژگی های سه تار و مبتدی یا حرفه ای بودن آن در سطوح هنری مختلف سه تار را میتوان تا چهار میلیون تومان تهیه کرد.

 

در پایان امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک گرفتن از راهکارهای صفحه سه تار، از خرید ساز خود راضی باشید. اگر شما نیز در تولید و فروش سه تار فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را نیز در این سایت اضافه کنیم. با اضافه شدن شما در این سایت کاربران بهتر و راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات شما هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت های تخصصی مان قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی در تلگرام

Poshtiban_site@

Leave a Reply